Novinky

Vítáme vás na webu Karlínské obchodní akademie. Naše motto zní BE IN KARLÍN. Uvědomujeme si důležitost informačních technologií, na tomto místě budou proto zveřejňovány nejdůležitější novinky naší školy. 

10. 3. 2020 Pro rodiče a žáky - zásady distančního vzdělávání Dokument ohledně distančního vzdělávání vydaný ředitelem školy naleznete zde. 11. 3. 2020 Mimořádné opatření V souvislosti s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR se s platností od středy 11. 3. 2020 do odvolání ruší výuka na obchodní akademii i vyšší odborné škole. Žádáme všechny naše žáky... 23. 3. 2020 Úřední hodiny kanceláře školy Po dobu karantény je kancelář školy otevřena každou středu od 9:00 do 12:00. 23. 3. 2020 Souhrnné informace - přijímací a maturitní zkoušky, přijímací řízení na vysoké školy, letní prázdniny Přijímací zkoušky: Ministerstvo školství 23. března 2020 oznámilo, že jednotné přijímací zkoušky na střední školy proběhnou nejdříve čtrnáct dní po znovuotevření škol. „Počítáme se... 24. 3. 2020 Zájezd do Španělska - vyjádření Zde najdete vyjádření CA Delmar tour s.r.o. ohledně zájezdu do Španělska. 24. 3. 2020 Informace ohledně konzultací se školním psychologem Zprávu pro rodiče, žáky a studenty naší školy od školní psycholožky naleznete zde.

Souhrnné informace - přijímací a maturitní zkoušky, přijímací řízení na vysoké školy, letní prázdniny

Přijímací zkoušky:

Ministerstvo školství 23. března 2020 oznámilo, že jednotné přijímací zkoušky na střední školy proběhnou nejdříve čtrnáct dní po znovuotevření škol. „Počítáme se scénářem, který předpokládá návrat dětí do škol v druhé polovině května,“ uvedl ministr Robert Plaga. Dodal ale, že vše záleží na vývoji situace a doporučení hygieniků.

Maturitní zkoušky:

Ministerstvo školství chce, aby státní maturity proběhly tři týdny po znovuotevření škol. Písemné práce z českého jazyka a cizího jazyka by se nekonaly, zůstaly by pouze didaktické testy.

Pokud nebude k 1. červnu školní docházka na střední školy obnovena, bude maturitní vysvědčení vystaveno na základě studijních výsledků žáka z posledních tří vysvědčení. Pokud žák v posledním ročníku v pololetí neprospěl, škola mu umožní vykonat komisionální přezkoušení, aby mohl v případě úspěchu také získat maturitní vysvědčení.

Přijímací řízení na vysoké školy:

Přijímací zkoušky na vysoké školy bude nyní ministr Plaga řešit s rektory vysokých škol. „Tam je nutná změna zákona. Proto musíme připravit legislativní řešení,“ uvedl Plaga

Letní prázdniny:

Ministerstvo školství v tuto chvíli neplánuje zkrátit letní prázdniny.

 

toplist